Znáte hru Geocaching? Že ne? Je na čase, abyste se o tomhle novodobém hledání pokladů dozvěděli něco více.

Spojení sportu, pobytu v přírodě a hry, to je Geocaching

Hra Geocaching je zábavná dobrodružná hra pro malé i velké. Stačí mít telefon s funkční GPS navigací a můžete se vydat na lov. Celá hra spočívá v tom, že někdo na neznámé místo ukryje schránku, které se v angličtině říká cache. Na internetu zveřejní její souřadnice a různé doplňující informace. Ostatní potom tuto schránku pomocí navigačních přístrojů hledají. Při jejím nalezení se zapíšete do sešitku jako důkaz, že jste ji našli.

Co budete k lovu pokladů potřebovat?

Ideálním pomocníkem vám bude GPS přístroj nebo GPS v mobilu, ale začít můžete i bez něj. Postačí vám mapa daného místa a letecký snímek z internetu. Druhou podmínkou je registrace na jednom z Geocachingových serverů, které obsahují trasy a popisky jednotlivých “pokladů” – kešek. Nejoblíbenějším serverem je www.geocaching.com. Stránky jsou sice v anglickém jazyce, ale popis míst v České republice je napsán česky. Další informace pak naleznete na českých webových stránkách www.geocaching.cz

Hledej poklad na Galiku

A kam se na takovou dobrodružnou procházku vydat? Nova turistická trasa ve Velkých Karlovicích na Vsetínsku je speciálně připravena pro rodiny s dětmi. Těšit se tak můžete na šest kilometrů dlouhou trasu, kterou bez problémů zvládnou i malé děti.

Trasa je nazvaná “Hledej poklad na Galiku”, kde v této krásné přírodě hledáte ukrytý “poklad”. Během cesty za pokladem vás čeká ještě 10 soutěžních úkolů, které je všechny potřeba vyluštit. S každým splněným úkolem se totiž dozvíte číslo, které v závěru využijete k otevření schránky s pokladem.

Pár slov na závěr

Pokud vás geocaching zaujal, určitě s dětmi nastudujte pravidla, sežeňte si dobrou mapu a vydejte se o víkendu na výlet do přírody. “Kešky” se dnes ukrývají na spoustě míst ve vašem blízkém obydlí, jen o nich nevíte. Navštivte výše zmíněné oficiální stránky a něco určitě vyberete.