Díky své propracovanosti, nejrůznějším funkcím a vychytávkám jsou dnes RC modely vyhledávány nejen dětmi, ale také mnohými tatínky, kteří by se rádi vrátili do klučičích let.

Co jsou to RC modely

Jedná se o modely nejrůznějších dopravních prostředků, které lze ovládat na dálku. Může se jednat o dálkově ovládaná auta, letadla či dokonce lodě a tanky. Všechny modely (až na výjimky) mají svůj vlastní pohon a lze s nimi dělat to, co ani jejich reálné předlohy ve skutečnosti nesvedou. Vybrat vhodný model není zase až tak úplně jednoduché. Proto se pokusím vám v následujícím textu poradit, jak správný RC model vybrat.

Jak si vybrat RC model

Před samotným nákupem si musíte nejdříve rozmyslet, jaký RC model by vám nebo vašim dětem udělal radost. Rádi byste lítali v oblacích, jezdili po silnicích, v terénu nebo raději plavali na vodě? Podle toho jasně určíte, zda koupit vrtulník, loď či pořádného sporťáka.

Pohon RC modelů

Pro pohon RC modelů se využívá buďto spalovacích, nebo elektrických motorů. Na trhu se můžete setkat také s výjimkami, kdy k pohonu není třeba žádný motor (jedná se o větroně či plachetnice). Každý pohon má své pro a proti. Například spalovací motory jsou výkonnější avšak jejich provoz a údržba je náročnější. Pro začátečníky a děti je bezesporu lepší volbou RC model s elektrickým motorem.

Kde koupit kvalitní RC modely?

Pokud chcete dítě nebo třeba manžela RC modelem potěšit, dejte si na výběru záležet. Velký výběr RC modelů pro kluky za přijatelné ceny najdete například na e-shopu Hračky.cz, kde svůj nákup můžete mít již do 24 hodin od objednání. Provozovatelem internetového obchodu Hračky.cz je společnost Alza.cz, která se během několika let stala jedničkou v oblasti internetového nakupování.