V minulém příspěvku jsme vám dali radu, jak vybrat správný tábor pro vaše děti, v dnešním článku se zaměříme již na konkrétní letní tábory 2012. Nevíte si rady, jaké tábory jsou nabízeny? Pro jak staré děti jsou vhodné? Čtěte dál, kde najdete odpovědi na vaše otázky.

Typy letních táborů

Obecně lze dětské letní tábory rozdělit na dva typy. Prvním typem jsou tábory, kde děti setrvávají na jednom místě. Druhým typem jsou tábory putovní. Oba typy táborů nabízejí řadu zajímavých aktivit a lze je dále dělit. Například putovní tábory mohou být prezentovány jako cykloturistické, turistické nebo třeba vodácké. Zatímco tábory, kde děti setrvávají na jednom místě mohou být výtvarné, herecké, zaměřené na vyučování angličtiny nebo také fantasy tábory.

Naopak na ústupu jsou klasické tábory zaměřené na tramping v přírodě, učení se morseovky a táboření v lese. Napadá vás, čím to může být?

Naše tipy na dětské letní tábory 2012

Chcete pro své dítě vybrat opravdu dobrý tábor, kde kromě dobrodružství najde také spoustu kamarádů a po celou dobu bude o něj postaráno? Převzali jsme část práce za vás a vybrali jsme top tábory, kde kromě legrace bude o vaše děti skvěle postaráno.

1. Strašidelná škola Abraxas – Tento 1. turnus letního tábora 2012 pořádaný provozovatelem dětských akcí – Tábořiště – Tomáš Hégr, je pro svou krátkou dobu trvání určen především menším dětem. Pokud se tedy chcete naučit kouzelnické fígle se kterými se po návratu z tábora můžete chlubit svým kamarádům, nemůžete na tomto táboře chybět! Nutné je ještě dodat, že celý tábor probíhá na koních, takže se děti naučí také jezdit a starat o tato krásná zvířata.

Důležité informace:
Datum konání: 30.6. – 7.7. 2012
Místo konání: Rekreační areál Ranč v údolí, okr. Tachov
Cena tábora: 3 990 Kč
Věk dětí: 6 – 11 let
internetové stránky: www.taboriste.cz

2. Adrenalinový tábor Hrachov 2012 – Pro neposedné větší děti, které mají rády dobrodružství a adrenalin si Centrum dětí.cz připravilo nevšední adrenalínové zážitky sportovního charakteru. Těšit se však můžete také na paintball, jízdu na čtyřkolkách či horolezecký výstup. Od loňského roku je zde připravena novinka v podobě aquazorbingu.

Důležité informace:
Datum konání: 6.8. – 16.8. 2012
Místo konání: LDT Cetrum Dětí, Hrachov
Cena tábora: 4 400 Kč
Věk dětí: 12 – 18 let
internetové stránky: www.centrumdeti.cz

3. Tábor 2012 – MAFIE Klasický stanový tábor v nádherně přírodě Jeseníků. Pošlete své děti na tábor, kde je připravena celotáborová hra na motiv Mafie, kterou se budou se svým týmem snažit vyhrát. Mimo jiné je čekají také výlety, noční hry či klasické táboráky.

Důležité informace:
Datum konání: 30.6. – 14.7. 2012
Místo konání: Základna na Široké Nivě
Cena tábora: 3 800 Kč
Věk dětí: 7 – 14 let
internetové stránky: www.tomedvedi.webnode.cz

A na jaký tábor letos pošlete své děti vy? Podělte se s námi o vaše zkušenosti a typy v komentářích níže!