Jak je možné, že se z ošklivé housenky vyklube krásný motýl? Jak je strašilka velká po vylíhnutí? Slýcháte doma často tyto otázky? Pořiďte dětem živou experimentální sadu, která jim poskytne hodiny poučné zábavy a prohloubí jejich vztah k přírodě.

Kouzelná motýlí zahrádka u vás doma

Zajímá vás, jak se z housenky může vyklubat krásný motýl? Pořiďte svým dětem Motýlí zahrádku. S její pomocí si můžete doma „vychovat“ vlastní Babočky bodlákové, u nichž uvidíte celý vývoj od malé housenky, přes zakuklení a vylíhnutí motýlů.

Celý tento proces a hlavně samotnou metamorfózu mohou děti sledovat na vlastní oči a hlavně bezpečně. Motýlci se po vylíhnutí několik dnů pozorují a krmí a následně se samozřejmě vypustí do přírody.

Živé motýlí sady na český trh přináší velkoobchod s hračkami Smart Toys s.r.o. Pořídit si tak můžete Motýlí zahrádku s 5 babočkami nebo rovnou celou motýlí školní sadu, se kterou získáte 33 motýlích housenek a příslušenství pro sledování vývoje motýlů v deseti skupinách jako školní biologický experiment. Kromě motýlů lze doma nebo s dětmi ve školce začít chovat také strašilky, mravence nebo žížaly.

Produkt Živá motýlí zahrádka byl dokonce již několikrát oceněn pro svůj přínos malým chovatelům a zvídavým dítkům. Jako nejlepší hračka byla Živá motýlí zahrádka oceněna na Oppenheim Toy Portfolio již v roce 2004.

Živé mraveniště v dětském pokojíčku

Anthill umělé mraveniště od společnosti Smart Toys s.r.o. je navrženo speciálně podle skutečného mraveniště, které najdete volně v přírodě. Nyní můžete společně se svými dětmi pozorovat doma, jak si mravenečci dělají chodbičky. Budete mít tak před sebou život celé mravenčí kolonie.

Následující video Vám přiblíží, jak celé Anthill mraveniště funguje.

Malé mraveniště-Mini Anthill je technicky jen zmenšeninou velkého opravdického mraveniště. Sledování malých mravenečků při jejich každodenní práci je opravdu zábavné. Kromě zábavy, kterou si s touto sadou užijete, se společně s dětmi také přiučíte spoustu informací ze světa mravenečků.

Pokud vám nestačilo malé mraveniště, můžete si pořídit Velké mraveniště-Anthill, kde sledování těchto malých tvorů bude ještě více realistické.

Skládací síťka na motýly

Tahle síťka na motýly, která se po složení vejde téměř všude, nesmí chybět žádnému malému entomologovi.

  • po roztažení je síťka velká 90 cm
  • robustní a pevné provedení
  • perfektní k chytání nejen motýlů
  • doporučuje se dětem od 4 let věku

 

Se síťkou na motýly si během letních dní užijete venku spoustu zábavy. Nejprve můžete pomocí motýlí zahrádky vychovat své babočky, následně je vypustit a potom se pokusit je chytat.

Dětská treková hůl

Chodíte na vycházky do přírody, ale dětem se nikdy moc nechce? Pořiďte jim robustní trekovou hůl a uvidíte, jak budou žadonit, ať je vezmete na procházku.

  • treková hůl je 80 cm dlouhá
  • robustní a dokonale tvarovaná
  • zakončena hrotem z tvrdé gumy, díky kterému přilne hezky k povrchu
  • treková hůl je vhodná pro děti od 4-7 let

Treková hůl má také spoustu vymožeností, které vašim dětem ještě více zpříjemní procházku přírodou. V horní části naleznete kompas, dále si můžete přírodu prohlížet pomocí dvou lup. Jednou zvětšovací a druhou imitující hmyzí oko. Spodní část trekové hole imituje šikovnou schránku, do které si během zkoumání přírody můžete ukládat nalezené předměty.

Shrnutí sortimentu InsectLore

Kromě zajímavých experimentálních sad pro malé broukomily v sortimentu společnosti naleznete také dětské skleníky, pomocí kterých se naučíte, jak správně funguje EKOSYSTÉM. Vypěstovat si však také můžete například středověké byliny, které navíc skvěle doplní každý dětský pokoj.

InsectLore má ve světě již 40ti-letou tradici a nabízí produkty té nejvyšší kvality.

Pár slov na závěr

Sortiment velkoobchodu s hračkami Smart Toys je mnohem rozsáhlejší. Pro malé přírodovědce a koumáky nabízí celou řadu dalších vychytávek, se kterými bude zkoumání přírody ještě zajímavější.

Celý sortiment velkoobchodu Smart Toys s.r.o. a ještě mnoho dalších zajímavých a podobně zaměřených hraček můžete zakoupit na e-shopu www.IQhracky.cz.

My jsme pro vás vybrali ty nejzajímavější!