Dnes bych se velmi ráda zmínila o české stavebnici, která si za krátkou dobu na trhu získala řadu spokojených zákazníků. A to nejen dětí, ale dle mě zabaví i dospělé. A o čem je tedy řeč? O stavebnici GECCO.

Stavebnice GECCO

Zajímá vás, v čem je tahle stavebnice tak zajímavá a proč mě doslova dostala? Překvapil mě fakt, že se s touhle stavebnicí dají stavět kruhové objekty, a to díky tzv. “kytičkám”, které stavění do kruhu umožňují.

Primárně je GECCO určeno dětem od 6 let, ale s vaší pomocí ji skládat zvládnou také menší děti. Navíc s touto stavebnicí rozvíjíte nejen dětskou kreativitu, ale také prostorovou představivost a logické myšlení.

Důležité je také dodat, že tato stavebnice má nejen český patent, ale i všechny její komponenty jsou vyráběny v České republice, no není to skvělé? Vhodné by bylo také dodat, že jsou kostičky vyráběny z nezávadného matného polystyrenu, kterými GECCO splňuje všechny parametry potřebné pro certifikaci o zdravotní nezávadnosti.

Zapomněla jsem ještě dodat, že každá z těchto stavebnic má svůj originální kufřík ve tvaru šestiúhelníkové “kytičky”. A tento obal prostě působí hezky a kostky v něm jsou v bezpečí uložené a tudíž se nemohou poztrácet.

Letohrádek GECCO

Stavebnice Letohrádek patří k jedné, kterou jsem měla šanci si sama vyzkoušet. A věřte nebo ne, ono celý Letohrádek poskládat není zase taková sranda. Než přijdete na to, jak zasadit okna, jak správně složit celý hrad, dá vám to zabrat. Ale jak vidíte na obrázku, výsledek za tu trpělivost stojí! Barevné provedení této stavebnice napovídá, že je určena spíše pro holčičky. Uznejte, která malá princezna by tomuto pastelovému království odolala? Možnosti stavby jsou opravdu různorodé, však z těch 850 kostiček, které Letohrádek obsahuje, vždy něco vymyslíte.

Strážní hrad GECCO

Strážní hrad má za úkol hlídat nejdůležitější území v celém městečku, to ale jistě každá hradní stráž ví. Aby hlídání bylo pro malé hlídače ještě zajímavější, navrhlo GECCO stavebnici ve vzhledu Strážního hradu. Postupným skládáním tmavě modrých kostiček sestavíte nejen hradby, ale také cimbuří a ochoz. Tato stavebnice skýtá bezmála 700 kostiček, takže jak velká bude vaše strážní věž, záleží opravdu jen na vás!

Šikmá věž GECCO

Při hledání stavebnic GECCO jsem narazila na skvělou věc a tou je Šikmá věž z GECCO kostek. Ještě více, než samotná věž, kterou složíte z 900 kostiček mě zaujalo světlo, které si k ní můžete zakoupit a vaši věž tak po sestavení krásně osvětlit. Tajemství toho, že je věž ve výsledku šikmá spočívá ve speciálně upravených spodních kostičkách a podložce, na které celá tato světle žlutá krása stojí. Jednotlivě propracované kostičky ve výsledku dávají opravdu realistický pohled. Posuďte sami, nevypadá jako ta opravdová?

Doplňky ke stavebnicím GECCO

Výrobci této stavebnice mysleli na všechno. Proto ke všem druhům stavebnic dodávají také řadu doplňků. Zdá se vám, že je Strážní hrad příliš prázdný bez Rytířů nebo, že by Letohrádek mohl mít více věžiček? Ani jedna ze zmiňovaných věcí není problém! Rytíři mají pohyblivé ruce a nohy, měří 6,5 cm a mohou tak zdobit vaše hradní stavby. Malé věžičky můžete také zakoupit zvlášť, vybírat dokonce můžete z několika barevných provedení jak kostiček, tak oken. Tyhle stavebnice jsou promyšlené opravdu do každého detailu!

Výše uvedené modely stavebnic GECCO jsou jen mé oblíbené a vybrané. Na trhu jich je samozřejmě daleko více a věřte, že jsou všechny stejně krásné jako výše zmíněné. Sehnat je můžete ve všech lepších hračkářstvích ale najdete je určitě i v mnohých internetových eshopech.