Jistě jste si i Vy občas maminky řekly, že by bylo fajn sebrat děti, kamarádku a společně někam vyrazit. No nebylo by fajn vyrazit třeba na karneval, kde se budou děti bavit a vy si mezitím s kamarádkou můžete v klidu popovídat? Ale dá se dnes ve větších městech vůbec někam takhle jít? Jsou nějaké organizace, které program zajišťují?

Rozhodli jsme se pro Vás každý měsíc zde uveřejnit článek, kde budou uvedeny zábavná odpoledne pro děti. Vybrali jsme větší města v naší malé republice. A to Prahu a Brno.

Akce pro děti v Praze

Praha jako hlavní město nabízí nepřeberné množství kulturních akcí. Ale najde se zde i něco pro ty nejmenší? Podívejte se sami.

  • 1. Karneval pro děti

Které dítě by nemělo rádo se na chvilku proměnit ve svou oblíbenou pohádkovou postavičku? Hrát si na princezny, piráty, nejrůznější Ježibaby či vodníky. A kde jinde se takhle vyblbnout, než na karnevalu? Kde tedy můžete tuhle zábavu najít?
Kde: Kulturní dům Kyje, Šimanovská 47, Praha 9-Kyje
Kdy: 29. 1. 2012
V kolik: 14:45 sraz u kostela sv. Bartoloměje v maskách a poté slavnostní průvod ke KD
Vstupné: 50Kč dítě / 140Kč (rodinné vstupné)

  • 2. Kouzelný cirkus – divadlo pro děti

Bavit s dětmi se můžete třeba i divadelním představením. Ale jaké vybrat, když jich divadla nabízejí tolik? Nejlepší bude asi takové, které je přímo určené dětem. Národní divadlo na děti myslí a přináší jim divadlo s oblíbenou tématikou cirkusu, kde hlavními postavami jsou dva zábavní klauni.
Kde: Národní divadlo, Ostrovní 1, Praha 1-Nové Město
Kdy a v kolik: 6. 1. 2012 – 7. 1. 2012; začátky ve 20:00 hod., 28. 1. 2012; začátky ve 14:00 a 20:00 hod.

  • 3. Divadlo Krapet: Zimní příhody včelích medvídků

Které z dnešních dětí nemá rádo Včelí medvídky? A co když Vám prozradím, že tito oblíbení hrdinové naučí děti kde spí v zimě pavouk? Co dělají Čmeláčci o Vánocích? A spoustu dalších užitečných věcí?
Kde: Divadlo Metro, Národní třída 25,
Praha 1-Staré Město
Kdy a v kolik: 7. 1. 2012, ve 14.00 hod.
Vstupné a doba trvání: 149Kč a program trvá 60 minut

  • 4. Prahou plnou strašidel

Bezhlavý purkmistr, Turek v Ungeltě, Duch francouzského majora. Takové kolemjdoucí nepotkáte každý den, v odpoledních hodinách se vám to však v zákoutích staré Prahy klidně může stát. Zapojit se mohou skupinky dětí, maminky klidně i s kočárky, ale také prarodiče a tetičky. Průvod strašidel můžete potkat v uličkách Starého Města a Malé Strany v rámci závodu Prahou plnou strašidel.
Pozn.: Registrace strašidel do závodu proběhne až na místě
Kde: venkovní hřiště Sokola v Tyršově domě, Újezd 450, Praha-Újezd
Kdy a v kolik: 7. 1. 2012, ve 13:45 hod.

  • 5. Maškarní rej

Další z řady maškarních bálů a zábavních odpolední, které se v Praze konají. Navíc tímto odpolednem Vás a Vaše ratolesti provede oblíbená večerníčkova postava a to samotný Ferda Mravenec.
Kde: sál FZŠ V Remízku, Praha 5
Kdy a v kolik: 25. 1. 2012, v 16.00 hod.
Pozn.: Vstupenky v předprodeji od 9.1.2012 v kanceláři KMC Barrandov.

Akce pro děti v Brně

Další město, které jsme vybrali je Brno. I zde se pokusíme najít zábavná taneční, pěvecká, divadelní, nebo třeba tvořivá odpoledne pro rodiče s dětmi.

Stejně jako v Praze se i v Brně v zimních měsících na samotném začátku roku uskutečňují nejrůznější bály a maškarní reje pro děti. Na takových to akcích si můžete společně s dětmi zatancovat na oblíbené písničky, zasoutěžit si s pohádkovými bytostmi, nebo zkrátka jen děti vypustit mezi ostatní rošťáky a nechat je, ať se zabaví sami.

  • 1. Karneval s Myš a Maš

MYŠ a MAŠ je název hudební skupiny pro děti, zpívající nové autorské písničky v moderním pojetí. Tvorba obsahuje žánry od mazurky po Rock ´n´ Roll, nechybí jazzové melodie, Samba, Reggae atd.
Vystoupení trvá cca hodinu a je vhodné pro děti od 1 roku do 10 let.
Kde: Veselá Kavárna, Měřičkova 1494, 621 00 Brno
Kdy a v kolik: 7. 1. 2012, v 10:00 hod.
Vstupné: 100/70 Kč

  • 2. Veselý karneval na ledě

Veselá kavárna ve spolupráci s Divadlem Koráb pořádá Veselý karneval na ledě! Opravdu něco netradičního karneval na ledě, pokud rádi bruslíte, nemusíte dlouho váhat. Masky a převleky jsou vítány, ne však podmínkou, ale zabruslit si jako vodník, nebo princezna nemusí být vůbec špatné! Čeká na vás dopoledne plné her a soutěží jako například soutěže s nafukovacími balonky, přetahování lanem. Divadlo Koráb pak přiveze loutky se kterými zažijeme spoustu legrace.
Kde: Akce se bude konat na ledové ploše na Nových Sadech v centru Brna
Kdy a v kolik: 15. 1. 2012, v 10:30 hod.
Vstupné: 50Kč (pro děti i dospělé)
Pozn.: Na ledovou plochu můžete již od 10.00 hod, po programu je možné volně bruslit až do 12.00 hod.

  • 3. Výtvarná dílna Vymalováno – Továrna na myšlenky

Výtvarné dílny mají rády snad všechny děti. A rodiče jistě ocení fakt, že si ratolesti ve věku od 2 do 6-ti let budou moci v několika tvořivých dílničkách vyrobit spoustu hezkých věcí a vy to nebudete muset po nich dlouhé hodiny uklízet.
Kde: Uměleckoprůmyslové muzeum, Husova 14, Brno
Kdy a v kolik: 5. 1. 2012, od 16:00 hod.
Pozn.: organizátoři doporučují rezervaci místa na tel: 532 169 146

  • 4. Krmení lam v Lamacentru

I menší děti můžete vzít na naučnou stezku, která vede nad hotelem Velká Klajdovka a půjde se po bývalé lomové silnici do Lamacentra v lomu Džungle. Na místě dostanete od pořadatelů krmení a společně nakrmíte lamy. Hezká procházka spojená s příjemným zážitkem, nemyslíte?
Kde: sraz je u dvojpanelu naučné stezky nad hotelem Velká Klajdovka
Kdy a v kolik: 28. 1. 2012, ve 14.00 hod.
Pozn.: krmení žádné nenoste, jelikož jsou lamy citlivé na kvalitu stravy

  • 5. Pohádka na hvězdárně Copak děláš Sluníčko

Kdo jiný by mohl být hlavním hrdinou tohoto představení, než právě Sluníčko? Zábavné povídání o sluníčku, které na nás svítí, zahřívá nás a nebo také o tom, že obíhá všech osm planet včetně naší Země. Jak jinak tyto důležité věci děti naučit, než zábavným povídáním – pohádkou a to ještě v tak příjemném prostředí, jako je hvězdárna? Zúčastnit se této pohádky mohou již děti od 4 let věku.
Kde: Hvězdárna a planetárium Brno, Kraví hora 2, Brno
Kdy: 7. 1. 2012, 14. 1. 2012, 21. 1. 2012, 28. 1. 2012
V kolik: ve 14.00 hod a po té znova v 16.00 hod.

Snad Vám tyto jednotlivé tipy na nejzajímavější akce v Praze a Brně přinesou trošku inspirace a třeba se na některou z těchto akcí společně s dětmi vydáte.