Máte doma školáka, nebo dítko chystající se do školy? Výběr školní aktovky je důležitým krokem k tomu, aby se našim nejmenším nezničila záda a všechny ty sešity společně s učebnicemi se jim hezky nosily. Jenže to v dnešní záplavě nejrůznějších školních tašek může být malinko obtížné, proto přinášíme pár užitečných tipů.

Jak správně vybrat školní tašku?

Nejdůležitějším krokem ke správnému výběru školní aktovky je zakoupit jej ve specializovaném obchodě, nebo hračkářství, kde již dnes je personál o správnosti školních tašek poučen. Základem jsou vyztužená záda a široké popruhy, které mají ve výsledku největší význam v tom, že neničí dětská záda. Dobré je také vědět, že by batoh či aktovka měla mít co nejmenší hmotnost. Sami dobře víte, kolik sešitů, knih a dalších nezbytností děti do školy tahají. Pro menší školáky je jistě dobré mít školní aktovku s reflexními prvky. Dnes to notně nemusejí být výstražné trojúhelníky. Dnes jsou bezpečnostní prvky v podobě proužků, nebo obrázků, které k batohu hezky jdou. Můžete se také optat, zda prošel batoh testem zaručujícím nezávadnost výrobku. Přeci jen bude tuto školní tašku nosit téměř denně Vaše milované dítko.

Školní aktovky pro nejmenší

Především u těch nejmenších bychom měli dbát na výběru školní aktovky, která by nejen měla splňovat všechna výše uvedená kritéria, ale zde je také důležité to, aby se dítku aktovka líbila. V tomto věku dětem nejde vůbec o funkčnost aktovky, ale řeší pouze to, jaký obrázek je zde nakreslen. Proto je i dobré vybírat aktovku s dítětem. Přeci jen do školy s ní bude chodit dítko, nikoliv rodič. A každý den chodit s brekem do školy i ze školy také není to pravé ořechové. Dnes trh opravdu nabízí široký výběr motivů, barev a provedení, takže se určitě nemusíte bát, že s dítětem nenajdete tu správnou školní tašku.

Studentské batohy

Může se zdát, že puberťákům a větším dětem je jedno v čem si ty knížky do školy nějak donesou. Ale jistě tomu tak není. I u větších dětí bychom měli dbát na výběr správného batohu. Přeci jen je puberta období, kdy se tělo nejvíce vyvíjí a křivá záda v tomto období není jistě nic hezkého ani zdravého. Ergonomicky tvarovaná záda a správná délka popruhů je důležitá i v tomto věku. Navíc školní batohy mohou studenti využít i na krátké výlety, sport a podobné aktivity. Studentské batohy jsou navíc dnes dělány tak, aby nevzbuzovaly zbytečnou pozornost okolí. Proto jsou moderních vzorů a barev. Výběr takového batohu bychom měli také směřovat do specializovaných obchodů, kde nám s výběrem odborníci rádi pomohou.

Ať už vybíráte školní aktovku pro prvňáčka, nebo batoh pro deváťáka dbejte vždy na to, aby splňovaly alespoň základní kritéria správnosti. I když možná budou především ty větší děti remcat, jistě Vám jednou poděkují.