Přemýšlíte nad tím, co koupit letos dětem k Vánocům a stále Vás nic nenapadá? Hraček má doma plné koše, nic ho nebaví. A když už náhodou přeci jen něco, tak nadšení ze hry trvá pár minut? Naopak, ale projevuje Váš potomek zájem o hudbu? Zkuste tedy tento fakt podpořit koupí vhodného hudebního nástroje.

Dětské hudební nástroje

Dětskými hudebními nástroji dnes nejsou myšleny jen rádoby hudební nástroje zakoupeny v hračkárnách, které dělají pouze podivné zvuky, vzdáleně připomínající hudbu. Pokud chcete dítě opravdu nějakým způsobem hudebně vzdělávat, tak pro koupi dětského hudebního nástroje zamiřte do specializovaných prodejen hudebnin, nikoliv do hračkářství.

S koupí hudebního nástroje pro dítě bychom se jistě měli poradit s odborníkem. Tady přeci jen záleží na velikosti daného nástroje a při koupi příliš velkého, nebo naopak malého moc dobře neuděláte. Nejčastěji se jako první hudební nástroje pro děti kupují kytary, nebo flétny. Kde jejich pořizovací cena nemusí být vysoká a po čase zjistíte, zda to dítě opravdu zajímá, či je to jen další “krám do domu”. Proto se v tomto článku zaměříme především na flétny a kytary pro děti.

Flétna

S hraním na flétnu mohou děti začít již v předškolním věku. V předškolním a školním věku se doporučuje především klasická zobcová flétna, kde děti i s menšími prstíky dokáží udržet základní prstoklad a nástroj pro ně není do ručiček příliš těžký. Navíc má flétna i příznivé zdravotní účinky, jelikož se naši nejmenší naučí pěkně a pravidelně dýchat. Často se hra na flétnu vyučuje v nejrůznějších ozdravovnách a lázních pro děti, které trpí astmatem, nebo jinými dýchacími potížemi. Výhodou hry na flétnu je také fakt, že velmi rychle se děti naučí na ní hezky foukat a vyluzovat příjemné melodie, což potěší je i Vás. Dnes navíc můžete vybírat flétny různých barev, takže růžová, nebo modrá nejsou výjimkou.

Kytara pro děti

Pokud již máte doma malinko větší dítko, myšleno školního věku je vhodným nástrojem klasická kytara. S výběrem té správné velikosti kytary, především když ji kupujeme dítěti, bychom se také měli poradit s nějakým odborníkem. Následný pohled na malé dítě s velkou kytarou, jak se s ní spíš pere, než hezky hraje by nás mohl mrzet a dítě od hraní spíše otrávit, než potěšit. Hra na kytaru není pro děti složitá a navíc je hezké si zahrát v létě u opékání párků venku s rodinou. Pokud nám k tomu ještě hrají děti, je to přeci krása. Hra na tyto dětské hudební nástroje spočívá v drnkání a nahmatávání těch správných akordů. Super je opět ten fakt, že dětem do začátku stačí znát jeden drnkací úhoz, pár základních akordů a ejhle, písnička je na světě.

Pokud jste jedni z těch rodičů, co mají strach dítěti pořizovat jakýkoliv hudební nástroj, z těch obav, že jej to stejně nebude bavit a vy nakonec budete muset poslouchat to strašné vrzání, tak Vás tento článek příliš nepotěší. Ale pokud vidíte o co má dítě zájem, čím prohlubovat jeho schopnosti a zájem o hudbu, jste tady správně. Snad Vám vybrané nástroje a důvod k nim přidané malinko výběr usnadní.