Pokud váš potomek vlastní větší čí menší sbírku kartiček s oblíbenými “zvířátky a tvory” nejrůznějších Pokémonů jistě řešíte doma problém, kde svou sbírku uložit. Krabičky, plechovky, vše co přijde pod ruku je zaplněno jeho Pokémony? Naštěstí i na tohle mysleli tvůrci kartiček a na trhu je spousta alb ať už větších nebo menších, kde můžete mít své sbírky přehledně uloženy. Protože děti jsou dnes zasvěceny více než rodiče, přinášíme Vám přehledný článek o tom, jaká alba frčí a za jakou cenu je seženete.

Pokémoní kartičky jsou dnes stále i po 12 letech velkým hitem. Více o sběratelských a hracích kartičkách Pokémonů se můžete dočíst v článku Pokémon karty ovlivňují naše děti již 12 let!

Alba Pokémonů velikosti A5

Pokud jste teprve se sbíráním kartiček začali a zatím netušíte, zda dětem sbírání vydrží, stačí jim menší album klasického sešitového formátu A5. Desky alba jsou tvrdé s motivem oblíbených Pokémoních hrdinů. Povětšinou vycházejí nová alba s novou sběratelskou sérií. Nynější nejnovější sérií je Black & White. Do alb pokémonů velikosti A5 se vejde 40 kartiček, budete-li zakládat oboustranně, vejde jich tam dvakrát více. Sehnat je můžete dnes již v kterémkoliv hračkářství, nebo na internetu.

Alba Pokémonů velikosti A4

Velikost alba A4 je určeno již pro pokročilejší sběrače pokémoních kartiček. Do tohoto alba se vejde celých 90 karet a pokud budete skládat oboustranně, tak dokonce 180. Samozřejmě jsou desky alba opět ve tvrdé vazbě a na výběr máte z nejrůznějších motivů. Pokud je tedy sbírka “zvířátek” větší než by se na první pohled zdálo, stojí za to pořídit již toto album. Opět jej můžete pořídit v hračkářstvích za cenu kolem 209 Kč i na internetových eshopech. Jelikož svět dětí je malinko jinačí než ten dospělí, a hodně se mezi děckama hledí na to, co frčí, jistě jim uděláte radost tím, když bude mít album na obale nejnovější obrázek z výše zmiňované série Black & White.

Kroužkové album na Pokémony

Tady tato vychytávka v podobě kroužkového alba velikosti A5 skýtá dětem spoustu místa na nasbírané kartičky. Do každého listu se oboustranně vejde 8 kartiček. Počet listů v albu s kartonovými deskami a třemi kroužky uvnitř můžete vložit plastových obalů opravdu spoustu. Navíc si plastové, přihrádkové obaly na kartičky můžete za pár korun dokupovat v kterémkoliv papírnictví. Malou nevýhodou těchto alb je ta, že nevycházejí s každou novu sérií kartiček. Vybírat můžete tedy pouze ze dvou motivů, kterými jsou Diamond & Pearl a Heart Gold Soul Silver. Kroužková alba jsou sice dražší než klasická na pořízení, ale ve výsledku s přibývajícími kartičkami stačí dokupovat pouze obaly. Pořizovací cena těchto kartonových alb je v hračkářstvích okolo 300Kč a v internetových obchodech je cena o něco nižší.

Snad Vám tento přehledný článek o albech na Pokémony pomohl se zorientovat ve všech nabízených produktech. A snad, pokud se rozhodnete nějaké to album dítěti pořídit, uděláte mu velkou radost.

Pár slov o Pokémonech na závěr

I když jako nynější nebo nastávající rodiče můžeme být proti těmto sběratelským kouskům a všelijakým “příšerkám”, věřte tomu, že děti se i k těmto kouskům dříve či později samy dostanou. Dnešní doba internetu, televize a digitálního světa tomu jen napomáhá. Mimo to, ve školce/škole se vždy najde někdo, kdo tyto sběratelské kousky vytáhne.

Proto nevěšte hlavu, s rozumem dětem některé moderní a sběratelské vychytávky klidně dopřejte. Pokud je všeho s mírou, děti si toho nejen váží, ale také neprahnou hned po všem novém, co se v televizi objeví. Nejde o nic víc, než o správnou výchovu a vedení dětí k tomu, aby si všeho co dostanou, patřičně vážily.