V tomto článku se zaměříme na naše nejmenší. Narodilo se Vám nebo známým v nedávné době miminko? Chcete mu pořídit originální dárek? Máte doma dvouletého prcka, kterého je občas těžké zabavit? Vybrali jsme pro Vás hezké, naučné a ještě k tomu dřevěné hračky, které Vašim nejmenším kromě radosti přinesou spoustu zážitku do prvních měsíců života.

Čím uděláme radost ročnímu prckovi?

Říkáte si, že tohle až takový problém není? Že mu stačí do ručiček strčit chrastítko a máte na pár hodin klid? Mýlíte se, ty mrňata jsou tak zvědavá a zvídavá, že se kolikrát nestačíme divit. A my bychom tu jeho neutuchající zvídavost měli podporovat co nejvíce. V prvních 3 měsících vidí dítě pouze velice blízké a kontrastní předměty. A protože miminko využívá ke zkoumání všech 5 smyslů tedy i chuť, měli bychom dbát na to, aby hračky byly vyrobeny z opravdu kvalitních materiálů.

Dřevěné hračky – tahací žabka

Dřevěná tahací žabka od společnosti HJ Toys, společnost která vyrábí motorické a chytré hračky nejen pro ty nejmenší. Dřevěná tahací žabka je vhodná již pro děti od 1 roku, kdy při svých prvních nejistých krůčcích mohou za sebou tahat pěknou zelenou žabku. Hračky pro nejmenší by měly být vybírány tak, aby dětem přinášely do života jen to nejlepší, rozvíjely jejich motoriku a nutily je ke zkoumání. Navíc hračky z přírodních materiálů jako je dřevo jsou pro naše drobečky to nejvhodnější.

Dřevěné hračky – motorický labyrint Květy

Velký motorický labyrint, který má jako základ dřevěnou desku s krásnými barevnými motýlky pomůže našim nejmenším rozvíjet jemnou motoriku. Vhodný je již pro dítka od 1 roku, která si malými ručičkami snaží dostat motýlky z jedné na druhou stranu. Jelikož jsou naše dítka zvědavá, slouží tento velký motorický labyrint i k poznávání barviček. Dnes je opravdu těžké koupit hračku a zároveň s ní udělat dítěti radost, ale myslím si, že motorickým labyrintem uděláte nejen radost, ale minimálně na pár chvil dítko zabavíte.

Co koupit zvídavému batoleti?

V tomto věku nám dítě všude možné utíká, říkáte si jak na chvíli udržet jeho pozornost? Nejlepší je pořídit mu nějakou parádní hračku, která nejen upoutá pozornost od zlobení a utíkání po celém bytě, ale bude zároveň dítě rozvíjet. Snažili jsme se pro Vás najít hračky jak hezké, tak především unikátní.

Pracovní stůl – dřevěné nářadí

Určitě to znáte … minimálně Ti z Vás, kteří máte doma malého raubíře. Jakmile objeví kouzlo kladívka, hřebíku a šroubovák, musí do všeho vrtat, všechno opravovat a v horším případě likvidovat. Tvůrci hraček mysleli i na tyhle malé kutily a připravili pro ně dřevěný pracovní stůl se spoustou nářadí. Tento dřevěný ponk nabízí v pěkném provedení například společnost Classic world. Kde na dřevěné pracovní desce mohou šroubovat a tlouci kladívkem, jak jen dlouho je to bude bavit. Tyto hračky bych doporučovat dětem od 2 let, kdy již umí s věcmi manipulovat a zacházet. Kromě motoriky a rozeznávání různých nástrojů zde děti trénují především zručnost.

Dřevěné hračky – Vkládací puzzle

Máte doma neposedné, ale zároveň zvídavé dítko? Co ho zabavit dřevěným vkládacím puzzlem, které má jen pár dílku? Pomocí puzzle podporujete dětskou soustředěnost a zručnost spojit dva a více dílků dohromady. Navíc dnes je již takových dřevěných vkládacích puzzlí nepřeberné množství, stačí si vybrat oblíbený motiv a můžete společně skládat. Pro menší děti jsou super obrysy zvířátek, a pro ty starší již puzzle z více dílků. Dřevěný materiál navíc zajišťuje, že se dílky jen tak nepoškodí, tak jako je u klasických papírových puzzlí.

Tady je pár tipů, jak zabavit zvídavé drobečky. Na trhu je další spousta hraček, které by si zasloužily pozornost. O těch, ale zase někdy příště …