Jistě i Vy opět po roce stojíte před tím, co koupit dětem k Vánocům? Plně chápu, že nelze koupit dětem úplně vše, po čem touží, ale měly by dostat alespoň něco ze svých vysněných věcí?  Tohle je rozporuplná otázka. Pokud dobře víte, že je to hloupost a že dítě si s hračkou nevydrží hrát ani pod tím stromečkem, určitě bych ji nekupovala. Mnohem lepší je koupit něco jako plnohodnotnou náhradu, která potěší dítě a Vy budete vědět, že je pro něj užitečná.

Dárky pro půlroční drobečky

V tomto období již dětí sedí, plazí se všude možně, ale hlavně jsou strašně zvídavé. Chrastítkem nebo obyčejným kousátkem je těžší a těžší ho zabavit. Je načase přemýšlet nad plnohodnotnými hračkami. Mě osobně pro tyto děti zaujaly hračky Fisher Price.

Mluvící pejsek – Fisher Price

Tento pejsek není na trhu žádnou novinkou, ale myslím si, že je stále velice oblíbený. Tento roztomilý pejsek má nejen příjemné barvy pro dětské oko, ale také disponuje 2 způsoby hraní. Takže si můžete zvolit učební režim, kde se děti učí pojmenovávat různé části těla pejska a druhý režim nabízí hudební hry s 10 písničkami. Pejsek reaguje na jemné dotyky dítěte slovními spojeními, písničkami a také blikajícím srdíčkem. Protože si to dnešní doba žádá pejsek mluví česky a nově i anglicky. Mluvícího pejska můžete pořídit téměř ve všech hračkárnách s cenou od 744Kč.

Společnost Fisher Price má spoustu dalších zajímavých hraček pro nejmenší děti. Pokud zavítáte do hračkářství s proškoleným a ochotným personálem, jistě Vám mile rádi ukáži další produkty.

Co koupit čtyřletému dacanovi?

Také máte občas pocit, že máte doma všechno z hraček, co můžete mít? Že byste si mohli sami otevřít hračkářství? Jistě nejste jediní. Ono když už máte doma školkové dítě, spoustu babiček a tetiček, které dětem vždy musí něco přinést, není se čemu divit. Ale čím můžeme i přes tohle všechno čtyřletého prcka pod stromečkem překvapit?

Playmobil svět

Hezké plastové figurky, příjemných barev ve spoustě různých sestav. Přesně tohle nabízí společnost Playmobil. Vybrat si zde lze jak pro holčičky, tak pro kluky. V kolekci pro rok 2011 představili i řadu novinek, především panáčků, kteří zapadají do již hotového hracího světa. Ale novinkou jsou také hezké pokojíčky se spoustou příslušenství – kuchyně, koupelna nebo třeba obývací pokoj. Takže proč nerozvíjet dětskou fantazii tvořením si vlastního světa? Sadu kuchyně můžete u prodejců pořídit zhruba za 480Kč.

Dárky pro předškoláčky

Ve věku 5 let bychom ještě více měli dbát na to, aby děti dostávaly takové dárky, aby je co nejvíce rozvíjely. Především bychom měli klást důraz na hezké vyslovování a přemýšlení u předškolních dětí.

Tik Tak Bum Junior

Super zábavná hra s tikající bombou pro 5 leté předškoláčky. Tato rychlá slovní hra podporuje dětskou kreativitu, spontánnost a především slovní zásobu. Stačí zapnout bombu, odkrýt kartu, říci slovo, které souvisí s obrázkem a předat tikající bombu dalšímu hráči.

S touto hrou na trh přichází společnost Piatnik, která má verzi i pro dospělé a starší děti. Ve verzi pro starší děti již nejsou obrázky, ale slabiky na které je třeba vymyslet slovo.

Celou hru si můžete ozvláštnit tím, že komu bouchne bomba získá trestný bod a kdo jich bude mít na konci nejvíce, protihráči vymyslí úkol a prohraný jej bude muset splnit.

A toto je jen zlomek nápadů na splnění dětských snů. Pokud chcete vidět úsměv na jejich tvářích při rozbalování dárků na Štědrý den, dejte si na výběru záležet.