V zářijové soutěži pro děti jsme se vás také ptali na nejoblíbenější Večerníčky. Nyní přicházíme se statistikou a vyhodnocením těch nejoblíbenějších. Který že vlastně Večerníček se vám a vaším dětem zapsal do srdíček?

Favoritem se stává …

1. místo obsadil Krteček, který ze všech hlasujících získal 82 vašich hlasů.
2. místo zaslouženě patří s 64 hlasy Patovi a Matovi.
3. místo putuje k Trautenberkovi, Anči, Kubovi a hajnému z oblíbených Krkonošských pohádek, ti si od vás vysloužili celých 61 hlasů.
4. místo ke kterému stačilo 44 hlasů si vysloužili králíci žijící v kouzelnickém klobouku kamarádi Bob a Bobek.
Přerostlý, inteligentní Maxipes Fík a jeho kamarádka Ája obsadili 5. místo, získali od vás 34 hlasů.
O 6. místo se dělí dokonce 2 Večerníčky. Prvním jsou dva malí skřítci Křemílek a Vochomůrka žijící v pařezové chaloupce ukryté v mechu a kapradí. Tím druhým je kreslená postavička Rákosníčka. Oba tyto Večerníčky získaly 28 hlasů.
7. místo získávají s 24 hlasy nezapomenutelné příběhy dvou kluků Jáji a Páji.
Jen o jeden hlas méně, tedy 23 hlasů a krásné 8. místo obsadili humorné a napínavé příhody dvou malých včelích medvídků-čmeláčků Čmeldy a Brumdy.
9. místo patří opět dvěma Večerníčkům, které získaly shodně 17 hlasů. Prvním je legendární dvojice dřevěných loutek Spejbl a Hurvínek a tím druhým je panenka, která se rozhodla si říkat Víla Amálka.
10. místo a 15 vašich hlasů získali Krysáci Hubert a Hodan žijící na malém smetišti poblíž Vizovic.

A co další Večerníčky?

Celkem jste při hlasování zmínili 58 druhů různých Večerníčků, pohádek a seriálů pro děti. Slušné číslo! Samozřejmě většina z nich získala po 1-2 hlasech. Sama jsem se dozvěděla o spoustě různých pohádek, které jsem nikdy neviděla. Například Červený Traktůrek nebo Rodina Nessových.

Jsem velice ráda, že klasické Večerníčky jako Pohádky z mechu a kapradí či známý Krteček obsadili “top” pozice. Byla by škoda na tyto pohádky zapomenout jen díky dnešním nesmyslným, povětšinou americkým seriálům.

V článku 3 nejoblíbenější Večerníčky byla uveřejněna statistika lidí z celé ČR, kteří hlasovali o nejoblíbenější Večerníček, u nich náš vítěz Krteček, obsadil až 3. místo.