Když jsem asi před rokem na všech pultech hračkáren viděla IGRÁČKY nechtělo se mi věřit! Tyto plastové postavičky různých povolání si pamatuji jako malá holka, kdy mi je nostalgicky cpali mí rodiče. Samozřejmě v jejich době to bylo něco, ale v době prvních čůrajících panenek a všemi holčičkami oblíbených Barbie mi to moc neříkalo.

Historie IGRÁČKŮ


První IGRÁČEK – zedník byl vyroben v roce 1976, letos je to tedy 35 let od jeho vzniku. Jejich výroba byla soustředěna do závodu v Mnichovicích u Prahy, kde postupně vznikly postavičky kuchařů, stavbařů, maminek s dětmi, apod. Celá sbírka čítá téměř 50 různých figurek.

O znovuuvedení IGRÁČKŮ na trh se postarala společnost Efko-karton s.r.o., která v roce 2010 uvedla již vylepšenou postavičku.

IGRÁČCI v Technickém muzeu Brno

Od zítřejšího dne tj. 18. 10. 2011 až do konce letošního roku si můžete nostalgicky zavzpomínat nad postavičkami IGRÁČKŮ v technickém muzeu Brno. Na výstavě můžete shlédnout jak původní IGRÁČKY, výrobní procesy a jednotlivé díly, tak se můžete těšit na kolekce z roku 2011 a připravované kolekce pro rok 2012.

Rodiče přijďte si tedy zavzpomínat na dětství a ukázat dětem postavičky, které vám dělávaly radost ze hry. Každý den kromě pondělí od 9 – 17. hodin v prostorách Technického muzea. Pro rodiny s dětmi je možno zakoupit zvýhodněné vstupné.