Již dlouhou dobu prohlížím různé internetové servery s tím, že hledám zajímavé hračky pro stále nezbednější a náročnější dětičky. A nyní jsem na jeden super nápad narazila. Jedná se o dřevěné stavebnice, robotické 3D puzzle, dinosaury a spoustu dalších hezkých stavebnic. Níže se pokusím podrobněji popsat, o jaké hračky se jedná a v čem mě tak zaujaly.

RoboTime

Nebo také robotické 3D dřevěné puzzle. Jednoduché dřevěné RC robotické modely pradávných dinosaurů, RC modely vozidel a solárních letadel. Poskládat je lze velmi snadno. Jednotlivé dřevěné dílky společně s motorky a čidly do sebe pěkně zapadají a to bez použití lepidla, nářadí či šroubků. Mě osobně zaujali dinosauři. U těch lze po složení ovládat chůzi, řev a dokonce i kousání. RoboTime je dřevěná skládačka, která zabaví i to sebevíce nezbedné dítě.

Všechny tyto dřevěné skládačky naleznete na stránkách RoboTime.cz, která má výhradní zastoupení v ČR a SR. RoboTime vyrábí dřevěné hračky pro děti od 3 respektivě 6 let. Snaží se o přiblížení přírodních materiálů dětem. Zároveň spojují dřevo s moderními prvky (robotické součástky, dálkové ovládaní), které vytvářejí robotické zvuky, pohyby a reakce na světlo. V roce 2008 získala společnost RoboTime zlatou medaili v kategorii vzdělávacích hraček na největším veletrhu hraček v Číně.

Robotický dinosaurus Tyranosaurus T-REX

Tak to je on! Věrohodná i když dřevěná kopie pradávného Tyranosauruse Rexe. Tento 39,5cm vysoký robotický dinosaurus umí teda věcí. Pohybuje se všemi směry – chůze vpravo, vlevo, ale i dopředu. Na zvuky a změny světla reaguje pohybem a řevem a dokonce na něm lze zvolit jeden ze tří modů.

Touto hezkou stavebnicí umožníte dětem nahlédnout do pravěku, oživit dávno vymřelé predátory a zajistíte jim zábavu na spoustu hodin, přičemž se u dítěte rozvíjí kreativita, soustředěnost a trpělivost.  Navíc, kdo by doma nechtěl mít dinosaura na dálkové ovládání?

Na webových stránkách DVĚDĚTI.CZ jsem nalezla spoustu zajímavých a originálních dřevěných hraček, se kterými si kromě dětí vyhrají jistě i dospělí.