Venku již dlouho prší a nevíte si rady s tím jak zabavit dětičky? Nejrůznější hry je baví všechny chvilku, starší sourozenci se přeci nebudou s malými zahazovat a prcci brečí a brečí …
Jedním z mnoha řešení je houpačka do bytu. Stačí nám dvě hmoždinky do stropu či vzpěra mezi futra a zábava může začít. Houpačka není jen pro ty nejmenší, i když ti si ji užijí nejvíce. Ale je možné houpat děti až do 30 kg.

V předešlém článku o houpačkách jste se dozvěděli, jaké parametry je dobré brát v potaz, na co se koukat a jaký výběr vůbec na trhu je. Nyní se zaměřím na houpačky do bytu.

Proč pořídit houpačku do bytu?

Již u maminky v bříšku, než se děťátko narodí se hezky, pomalinku pohupuje. Proto tento pohyb můžeme brát jako přirozený. Není divu tedy, že se houpačky dětem tak líbí. Pokud nemáme to štěstí a nedisponujeme zahradou, je možné si dnes pověsit houpačku i do bytu. A uvidíte, jak budou vaši nejmenší spokojení.

Jakou houpačku do interiéru zvolit?

Trh samozřejmě nabízí nepřeberné množství nejrůznějších houpaček a houpadel. Tady opravdu záleží jen a jen na nás, zda dáme přednost plastovému provedení, dřevu nebo třeba ratanové houpačce, na které se mohou pohoupat i dospělí. Důležitá je kvalita provedení a nezávadnost výrobku.

Plastová houpačka do dětského pokoje

Tento typ houpačky je vhodný především pro menší děti. Tvar samotné houpačky a přepážka mezi nožičkami zajišťuje bezpečí dítěte a brání jeho vypadnutí. Možná menší nevýhodu bych brala fakt, že je jen pro opravdu nejmenší, tím pádem starší sourozenci mají u takového typu houpačky smůlu.

Ratanová houpačka do pokoje i na terasu

Výhoda ratanových houpaček je ta, že jsou dosti velké, tudíž se na nich mohou houpat i dospěláci. A nebo maminky s dětičkama v náručích. Navíc je ratan dost odolný, ale na druhou stranu špatně se tyto houpačky skladují – zabírají poměrně dost místa. Pohodlím jim, ale určitě upřít nemůžeme.Houpačky seženeme v nejrůznějších zahradních centrech, ale i na internetu.

Houpací sítě do bytu

Oblíbeným a moderním prvkem do dnešních dětských pokojů jsou různé houpací sítě a pytle. Ve kterých mohou děti nejen odpočívat, ale třeba si i číst. Sítě mohou využívat i dospělí, vynikají pevností a snadným nainstalováním pomocí jednoduchého ukotvení do zdi.

Nemusíte tedy čekat, až budete mít čas s capartem vyrazit na dětské hřiště a houpačku si pořídit domů. Ukotvení není takovým problémem, jakým se zdá a radost společně s úsměvem dítěte nám za to jistě stojí. Houpání dítěti nepřináší jen vzrušení z pohybu, ale především konejšivou, uklidňující vzpomínku na maminčinu náruč.