Prázdniny jsou tady! Raduje se mnoho školáků, že si na 2 měsíce odpočinou od školních aktivit a povinností. Pro rodiče nastává období těžší. A to, kdo se o děti postará, kam je vzít na prázdniny a hlavně co za hračky s sebou přibalit. Pokusím se tedy přiblížit, co nám trh nabízí, co je dětmi oblíbené a jaké novinky nám vodní hračky přináší.

Mlýnek na vodu
Mlýnek na vodu je skvělou zábavou pro menší děti. Lopatky se otáčí, voda se valí – super podívaná nejen pro ty nejmenší. Výhodou tohoto mlýnku je, že lze využít na pláží, kde děti místo vody mohou sypat písek.

Rybářský prut s rybičkami
Krásně barevný prut potěší nejen malé rybáře, ale jistě jím uděláte radost i holčičkám. Pomocí háčku na konci prutu děti chytají rybičky a zvířátka za otvory v jejich tělíčkách. Nejen super hračka do bazénku, ale také dobrá pomůcka k rozvíjení jemné dětské motoriky.

Waboba ball
Při hledání skvělého typu zábavy spojené s lehkým sportem jsem narazila na tenhle míček. Myslím si, že si s míčem Waboba ballse dokáží vyblbnout děti i dospělí. On to totiž není jen tak ledajaký míč, který se při pádu do vody nasákne a žbluňkne. Tento míč dokáže skákat po hladině. Přirovnala bych to k hozenému placatému kamínku od kterého očekáváme, že bude dělat “žabky”. I když je to míček, je určený opravdu jen pro vodu. Výrobci nedoporučují házet na tvrdé povrchy.

Nafukovací branky do bazénu
Vodní pólo, fotbal v bazénu anebo jakákoliv další hra ve které je třeba branka? Dnes už ani tohle není překážka. Výrobci mysleli na to, že v létě si děti chtějí užít nejen fotbalu, ale i bazénu. Proto pro tyhle náročné jedince jsou skvělým tipem nafukovací branky, které jsou určeny právě pro vodní radovánky. Vybírat můžete z různých velikostí, barevných provedení i materiálového složení. Výhodou těchto branek je jejich skladnost. Vyfouknuté se vejdou téměř všude, proto není problém je kdekoliv vzít s sebou.

Podvodní fotoaparát
Ať už k moři nebo rybníku je přeci fajn mít zdokumentováno vše důležité. K vodním a podvodním fotkám slouží speciální fotoaparáty určené právě k těmto uměleckým podvodním dílům. K tomuto dokumentování budete potřebovat šnorchl a ploutve. Nevýhodou těchto fotoaparátů je jejich poměrně vysoká pořizovací cena. Ale i na tohle výrobci mysleli a proto na trh uvedli vodotěsné pouzdro, kde stačí vložit svůj stávající fotoaparát a zvesela fotit pod vodou.

V hračkářstvích, sportovních potřebách, ale dnes už i ve spoustě supermarketů můžete zakoupit různé vodní hračky. Počínaje desítkami různých druhů stříkacích pistolí, přes nafukovací lehátka, vodní bomby, bazénky až po výše uvedené vodní branky. Na výběru si však dejte záležet. Hlavně u nafukovacích hraček, aby zbytečně neobsahovaly nepovolené ftaláty a kdo ví jaké další látky.