Pokud máte doma holčičku v mladším věku, jistě jste již také slyšeli o fenoménu Hannah Montana. To jest dnešní symbol holčičí krásy. V předešlém článku se můžete dočíst, kdo je Hannah Montana. Ale proč všechna děvčátka chtějí být jako ona? Říkají si maminky mezi sebou … odpověď je jednoduchá!

Proč zrovna Hannah Montana?

Hannah Montana je mladá slečna, která krásně zpívá, je obletována spousty kamarádů, nosí krásné šaty, ale hlavně je slavná. Takhle mi odpovědělo několik holčiček ve věku 6 – 10 let před pár měsíci v hračkářství, když si celé natěšené prohlížely, co všechno s tímto symbolem výrobci hraček vymysleli. A opravdu výrobků s tímto symbolem není málo. Počínaje tužkami, sešity, přes trička až po paruku Hannah Montany či po napodobeninu jejího mikrofonu.

Pokud i Vaše dítko přišlo domů s tím, že by něco “nutně” z těchto věcí potřebovalo mít doma, pokusím se vám přiblížit k čemu by je asi tak mohli používat a na jakém principu vůbec fungují a kolik asi přibližně stojí.

Paruka Hannah Montana

Největší bombou posledních měsíců se stala paruka samotné Hannah Montany. Nejprve jsem tomu nechtěla ani uvěřit, když jsem to poprvé slyšela, ale zboží je to opravdu stále vysoce poptávané. Jedná se o blond dlouhovlasou koncertní paruku, kterou slavná Hannah Montana používá při svých vystoupeních. Vhodná je pro děvčátka od šesti let a dnes se dá zakoupit téměř v každém hračkářství za cenu zhruba 500Kč.

Mikrofon Hannah Montana

Jestli vaše holčičky sní o mikrofonu Hannah Montana tak se nejspíše nechaly zlákat reklamou v televizi, která slibuje takové zesílení hlasu, který bude znít jako od pravé popové hvězdy. Ve skutečnosti se jedná o menší plastový mikrofon Hannah Montana, který je vyráběn ve třech provedeních a barvách. Funguje za pomocí čtyř kusů tužkových baterií. Děvčátka do něj mohou zpívat vlastní písně, které lze nahrávat a následně si je přehrát. Mikrofon má také zabudovaný nejznámější hit, který si společně s Hannah mohou zazpívat. Protože jednotlivé druhy se vždy něčím malinko liší (především jen barvou či provedením) cena se liší také. Ale ty levnější kousky můžeme pořídit za cenu 399Kč.

Hannah Montana Twister tančí

Je název pro tančící koberec, kde děvčátka mohou zdokonalovat taneční pohyby za pomocí kamarádů Hannah Montany (Lily a Olivera). Tato sada obsahuje 2 taneční podložky, CD s hudbou a instrukcemi. Tancovat dítko může samo nebo s kamarádkou. Po spuštění CD si stoupnete na podložky a podle pokynů tancujete. Na CD naleznete 12 tanečních hitů a 4 hity od samotné Hannah Montany. Cena se pohybuje od 469Kč.

I když mě samotnou fenomén Hannah Montana udivuje, děvčátka jsou z ní opravdu nadšená. Dle mě je hloupost koupit dětem vše, co si umanou. Od pouzdra na pastelky přes aktovku až po teplákovou soupravu. Stejně je to bude bavit jen po dobu, kterou bude Hannah Montana v kurzu, ale například Twister alespoň u dětí rozvíjí pohyb. Což je pro dnešní děti plus, ale to až v jiném článku …

Také máte doma dítě “posedlé” postavou z filmů? Jak tento problém řešíte Vy? Patříte mezi rodiče, kteří svým dětem koupí první poslední, či rozmýšlíte co koupit?