Určitě i Vy je znáte, jsou to malé barevné příšerky, které mají různé nadpřirozené vlastnosti, pomocí kterých bojují s ostatními Pokémony. Slovo Pokémon vzniklo z anglické zkratky – Pocket Monster, což v překladu znamená kapesní příšerka.

Pokémon je kreslený seriál, ale také hra, která vznikla v Japonsku. A o co tady vlastně jde? Dítě, které má své příšerky má jen jediný úkol, bojovat proti jiným Pokémonům pomocí různých kouzel a vlastností. Setkat se můžeme s celou řádkou různých druhů. Zemními, vodními, ale třeba také ohnivými nebo jedovatými. Pokud zrovna „Příšerky“ nebojují, přebývají v tzv. Pokeballu.

Pokémoni karty:

Kartičky se dostaly k nám do České republiky v roce 1999, které vznikly na popud stejnojmenné hry a kresleného seriálu. Na celém světě si našly své příznivce. Jedním z hlavních cílů této hry, je nasbírat všechny existující pokémon karty. Dítě se tedy může snadno přiblížit oblíbenému hrdinovi Ashovi a stejně jako on trénovat své Pokémony a sestavovat svůj balíček tak, aby byl co nejlepší. Čtyřikrát do roka také vychází nová série karet s unikátními herními tipy a prvky.

Jaké pokémoni karty zvolit?

Jestliže Vaše dítě s Pokémony teprve začíná a žádné kartičky dosud nevlastní, je dobré pořídit mu základní sadu. Tedy startovní set, který obsahuje všechno potřebné pro začínající trenéry Pokémonů. Balíček obsahuje 2 balíčky po 30 kartách, herní žetony, speciální mince Pokémon a česká pravidla. Zpravidla je můžeme v hračkárnách pořídit za cenu kolem 300korun.

Pokud již tuhle sadu děti vlastní nebo pokud jim jde jen o to, že Pokémony chtějí sbírat do alba, stačí jim sběratelské kartičky – Booster neboli také doplňkové balíčky, které jsou náhodně baleny po 10 kusech. A v obchodech je pořídíme za cenu cca. 100kč. Tady je sice vyšší riziko toho, že kartičky, které se v těchto balíčcích objevují, se mohou opakovat, ale nemusíte se bát. Děti si s tím hravě poradí a mezi kamarády povyměňují. Tyhle karty jsou vhodné také pro děti, které si svůj“tréninkový, Pokémoni balíček “umějí sami sestavit.

Samozřejmě výrobci chtějí co nejvíce uspokojit potřeby malých, ale i velkých sběratelů, proto se v poslední době na trhu objevují různé balení Pokémoních karet. Povětšinou se liší jen počtem karet v balíčku, nějakých menším dárkem navíc, platinovými kartami, apod. Cena se odvíjí podle počtu karet v balíčku.

Do čeho karty Pokémonů uskladnit?

Aby se kartičky neválely všude možně a nedošlo k jejich újmě na kráse, na trhu se objevuje spousta alb, krabiček a dóziček, kde své poklady mohou děti uskladnit. Ke každé nové edici vychází i nová alba a obalové materiály.

Pořídit tak můžeme

Album velikosti A4 – kde se oboustranně vejde až 180 kartiček Pokémonů, 10 stran A4 a na každé je 9 kapes na karty – v obchodech jej pořídíme za částku kolem 249kč

Album velikosti A5 – oboustranně se zde vejde maximálně 80 kartiček Pokémonů, což znamená 10 stran A5 a na každé jsou 4 kapsy na karty – pořídíme jej za cenu kolem 199kč

Mini sběratelské album Pokémonů – pokud má dítko kartiček zatím méně nebo často cestujete, jako vhodné album se nabízí mini album, do kterého se vejde 60 kartiček, které můžete mít stále po ruce. Album je jen o něco větší než samotné kartičky. Pořídit jej můžeme za cenu kolem 99kč.

Pokud dětem zakoupíte sadu kartiček Pokémonů v kovové krabičce, lze následně krabičku využít k uskladňování karet.

Upřímně sama nevím, co děti na těch Pokémonech vidí a co je takové lákadlo proto, aby jich měli co nejvíce, ale pokusila jsem se co nejvíce Vám rodičům přiblížit, co se dnešním dětem líbí. A když už se rozhodnete jim nějakého toho Pokémona koupit, tak ať nekupujete zajíce v pytli.