Určitě i vy si pamatuje, když jste jako děti milovali dětská hřiště, kde byla spousta prolézaček, houpaček, ale především skluzavek. Vždyť na skluzavkách se dá tak hezky vyblbnout. Jezdit se na nich dá různými způsoby a věřte, že mluvím z vlastních zkušenosti. Dnes je ale doba již tak pokročilá, že skluzavku nemusíme nutně navštěvovat jen na hřištích, ale nějakou si můžeme pořídit klidně domů na zahradu.

Jak vybrat skluzavku?

Vybrat skluzavku není, ale žádná legrace, jak se na první dojem může zdát. Nejdříve bychom si měli rozmyslet, kde skluzavku umístíme a kde ji budeme používat. Tím myslím, zda ji budeme využívat na domácí klouzání či jako venkovní hračku. Podle těchto kritérií rozmyslíme délku skluzné plochy, mysleme na to, že dítě jak nám bude růst, bude vyžadovat delší a delší skluzavku. Také nezapomínejme na to, že je třeba malé děti hlídat i na té nejkratší skluzavce, kterou trh nabízí.

Pro lepší představu o tom, co dnes trh nabízí, si dovoluji některé vybrané skluzavky přiblížit a popsat, co mě na nich zaujalo a jaká je jejich orientační cena na trhu.

Jako prvního výrobce dětských skluzavek bych zde ráda uvedla značku Smoby – francouzská, velmi oblíbená firma s hračkami pro venkovní použití, ale nabízí i kuchyňky a výbavičky pro holčičky. Smoby patří mezi jedny z největších výrobců hraček v Evropě. Výrobky mají hezky barevné, obaly jsou příjemné pro oko, hračky vyrábějí kvalitní.

Skluzavka XS (Hello Kitty, Winnie …)

označení XS napovídá, že skluzavka je malinká. Tudíž se dá využívat jak uvnitř tak venku. Je vhodná pro dítka od 2 let. Délka skluzné plochy je 95cm a maximální hmotnost 40kg. Skluzavka je vyrobena z kvalitního plastu a v horkých letních dnech je možné připojit k nim hadici a tím ji zvlhčit. Hmotnost samotné skluzavky jsou pouhé 4 kilogramy. Vybrat tedy můžeme růžovou pro holčičky s oblíbeným motivem Kočičky Kitty a pro kloučky Medvídka Pú. Cena plastové skluzavky v e-shopech, ale i v kamenných obchodech se pohybuje okolo 900kč.

Skluzavka KS 150 cm s vlhčením – Smoby


tato plastová skluzavka je pěkně barevná a určitě je doporučována spíše pro venkovní použití než do místnosti. Vyrobena je z kvalitního a odolného plastu. Délka skluzné plochy je 150 cm a je vhodná pro děti od 2 do 6 let. Skluzavka snese maximální hmotnost 50kg. Také lze připojit na venkovní hadici, kde nám voda vytvoří lepší skluz a parádní vodní hrátky během letních dní. Cena skluzavky se pohybuje kolem 1250kč. Skluzavku lze zakoupit jak v kamenných obchodech, tak na internetových e-shopech.

Skluzavka XL 230 cm s vlhčením – Smoby

jak název skluzavky napovídá, jedná se o větší typ plastové skluzavky, která se již opravdu do bytu nehodí. Celková délka skluzné plochy je 230 cm a unese až 50kg. Tak jako většina plastových skluzavek Smoby, je také tahle vybavena otvorem pro hadici, kde je možné pouštět vodu a tím zpříjemnit klouzání. Klouzat na ní výrobce doporučuje dětem od 2 let. Cena je vyšší, pohybuje se kolem 3000korun.

Skluzavky.cz

Dále mě zaujala firma Skluzavky.cz, která nabízí pouze české výrobky. To už se dneska moc nevidí, jak sami jistě dobře víte. Tato firma se nezabývá pouze výrobou samotných skluzavek, ale především výrobou a instalací dětských hřišť. Také mě zaujal fakt, že si dětská hřiště firma sama vyrábí. Jejich instalace by měla být jednoduchá. Pokud si na instalaci netroufáte, může vám ji zajistit specializovaných partnerských firem, kterých mají po celé republice desítky.

Skluzavky mají jednoduché, jednobarevné. Vyráběné z recyklovaného polyetylenu, které mají nosnost až 100kg. Takže povozit se na nich může opravdu téměř každý. Cena skluzavek je přiměřená kvalitě. Vybírat můžeme z menších 1,2 metrů dlouhých až po dlouhé třímetrovky. Navíc firma nabízí skluzavky a hřiště nejen pro domácnosti, ale také pro dětská hřiště a školky.

Radost ze skluzavky určitě nebudou mít jen děti, ale i mnozí dospělí se rádi vrátí do dětských let a zadovádí si s dětmi v teplém letním večeru.